محمد باسط درازهی در گفت‌وگو با ایسنا با تاکید بر اینکه وزارت علوم یکی از وزارتخانه‌های بسیار حساس  کشور است، گفت: دانشجویان و اعضای هیات علمی که از زیرمجموعه‌های وزارت علوم به شمار می‌روند، تاثیر بسیار زیادی بر سرنوشت کشور دارند.

وی خاطرنشان کرد: یقینا وزارتخانه‌ای که توانسته به تمام وزارتخانه‌های دیگر وزیر تحویل دهد، معقول نیست که خود این وزارتخانه،‌ وزیر نداشته باشد.

این عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس همچنین بیان کرد: به نظر می‌رسد شخصی باید عهده‌دار مسئولیت در وزارت علوم شود که از بدنه این وزارتخانه بوده، عضو هیات علمی دانشگاه باشد و از سابقه مدیریتی برخودار باشد تا بتواند از عهده این پست بسیار مهم و حیاتی بر آید.

این نماینده اصلاح طلب مجلس افزود: پیشنهاد ما به دولت و رئیس جمهور این است که فردی را انتخاب کنند که انسانی مدیر و مدبر، متخصص و از بدنه وزارت علوم باشد.

نماینده مردم سراوان در مجلس ادامه داد: مهم‌ترین انتظار و خواسته دانشجویان و دانشگاهیان این است که وزارتخانه‌شان از وضعیت بی ارزشی خارج شود و برای این وزارتخانه مهم و حساس ارزش قائل شوند.

درازهی همچنین اظهار کرد: افراد متخصص و با سابقه‌ای در دانشگاه وجود دارند که می توانند این مسئولیت را به عهده بگیرند که نمونه آن آقایان توفیقی و فرجی دانا هستند، طبیعتا هر گزینه‌ای که دارای توانمندی باشد معرفی شود از او حمایت می کنیم.

وی در پایان تاکید کرد: امیدوارم رییس جمهور تدبیر کرده و فردی توانمند که وزارتخانه را خوشنام کند و اجازه ندهد دانشجویان دلسرد شوند را انتخاب و معرفی کند.

انتهای پیام

Let’s block ads! (Why?)