به گزارش “ورزش سه”، این مربی اسپانیایی با منچسترسیتی در فصل سپری شده ی لیگ جزیره ، با نوزده امتیاز اختلاف نسبت به رقیب هم شهری خود – منچستر یونایتد – به عنوان قهرمانی دست یافت . 

اما در مرحله ی یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان اروپا به مانع سختی به نام لیورپول و یورگن کلوپ برخورد کرد و در نهایت ناکام ماند . 

این کاتالانیایی موفق اما از آینده و برنامه اش می گوید و اینکه دوست دارد دوباره به باشگاه محبوبش – بارسا – باز گردد . 

در مصاحبه با رادیو کاتالانیا این چنین می گوید :”همیشه تصور من این بوده است که روزی دوران حرفه ای خود را در جایی به پایان برسانم که از آنجا آغاز نموده ام . پس این امکان هست که روزی دوباره به بارسا برگردم و جوانان این باشگاه را تعلیم دهم .” 

گواردیولا در سال ٢٠٠٧ ، ابتدا هدایت تیم دوم باشگاه را عهده دار شد و خیلی زود – با گذشت فقط یک سال – بر روی نیمکت تیم اصلی بارسلونا نشست .

“بارسا ، جایی ست که همیشه از آن خاطرات خوب داشته ام – برایم با اهمیت بود ، کار فشرده و جدی ، اما بدون فشار و هفته ای یک بازی..”

او در ادامه از مسولیت و دوران حضور خود در بایرن مونیخ می گوید :”دوران حضور من در مونیخ ، نباید بر مبنای عدم فتح لیگ قهرمانان اروپا ، مورد داوری و قضاوت قرار گیرد . بایرن باشگاهی بزرگ با بازیکنانی که همه از دوستانم هستند . در ما این میل بود که همه ی جام ها را فتح کنیم ، اما خوب ، فاکتورها و عوامل متعددی هستند که همیشه تاثیرگزار بوده اند.”

در حال حاضر ، او تمام تمرکز خود را روی باشگاه منچسترسیتی گذاشته است . بعد از دومین حضورش در لیگ جزیره ، حالا دیگر این سوپر مربی فوتبال متقاعد شده است که سبک بازی مورد نظرش در تیم نهادینه شده است :”سرانجام ما به آن چیزی که مدنظرمان بود ، دست یافتیم . تیم همانطور که می خواستیم و در برنامه مان بود ، در زمین بازی می کرد . اما با این وجود ، این همه ی چیزی نیست که ما به دنبالش هستیم ، هنوز ظرفیت آن را داریم که بهتر و بهتر شویم .”

Let’s block ads! (Why?)